קורס SQL בסיסי–חינם ביוטיוב

בתקופה האחרונה הקלטתי קורס SQL בעברית, שמורכב מ-10 הרצאות מוקלטות שהמטרה שלהן ללמד איך כותבים שאילתות SQL בסיסיות, כאשר הדגש העיקרי זה על שליפת מידע.
איך בהינתן דטאבייס, ובהינתן זה שמבינים מה רוצים להשיג – מגיעים למצב שיודעים להביע את זה ב-SQL וכותבים שאילתת SQL שמחזירה את התוצאה הרצוייה.

בקורס אני מתחיל החל מהבסיס, ומתקדם בהדרגה. כל ההרצאות כוללות הדגמות רבות, כאשר בנוסף להדגמות לכל הרצאה יש גם תרגיל (שמורכב ממספר שאלות המתבססות על החומר של ההרצאה, ומאפשרות לתרגל כתיבת שאילתות) ופתב”ס שמכיל את הפיתרון שלי, עם הסברים.

מרבית הקורס מתנהל מול דטאבייס ספיציפי להדגמות, כך שעם הזמן (בעיקר אם פותרים את התרגילים) מבינים את הסכימה שלו, לומדים איך למצוא כל דבר ואיך לכתוב את השליפות, ועוברים תהליך דומה לתהליך הלמידה שעוברים כשמתחילים לעבוד באופן שוטף מול דטאבייס מסויים ביום-יום.
מכיוון שבאופן אישי אני מוצא DB-ים שמתארים מערכת ניהול של חברה מסחרית (לקוחות, מכירות, עובדים) כ-DB-ים די משעממים מבחינת הנתונים שלהם, לקחתי את ה- DB של StackOverflow (ש- Brent Ozar מציע להורדה בבלוג שלו) עשיתי לו מספר התאמות ועליו מתבסס הקורס.

חלוקה כללית של ההרצאות בקורס:

  1. מבוא ל-DB-ים רלציוניים ו-SQL
  2. התקנת SQL Server ו-SQL Server Management Studio ושחזור ה-DB לדוגמא על המחשב האישי
  3. כתיבת שאילתות SELECT בסיסיות
  4. הרחבה על nested queries, שימוש ב- common table expressions
  5. JOIN על סוגיו
  6. שימוש ב- GROUP BY והכרות עם OUTER APPLY / CROSS APPLY
  7. הרחבה נוספת על APPLY, עבודה עם אופרטורים שונים: ALL, ANY, UNION, UNION ALL, INTERSECT, EXCEPT
  8. Window Functions
  9. יצירת טבלאות ועריכתן (CREATE/ALTER TABLE) ופעולות INSERT, UPDATE, DELETE ו-MERGE
  10. תנאים, לולאות, CURSOR-ים ו-Dynamic SQL

קהל היעד הוא אנשים שלא יודעים SQL בכלל, או אנשים שיודעים SQL אבל ברמה שלא מספיקה באמת לצרכים שלהם.
בין אם אלה אנשים שעובדים עם מידע באופן קבוע ורוצים לדעת SQL כדי שתהיה להם יכולת לתשאל דטאבייסים שונים באופן עצמאי, או מפתחים שלא מרגישים מספיק חופשיים בשימוש שלהם ב-SQL ומוצאים את עצמם תלויים באחרים שיכתבו להם שאילתות (בין אם זה DBA ובין אם זה ה- ORM שלהם שמג’נרט להם SQL), או סתם אנשים שרוצים ללמוד איך מתשאלים דטאבייסים.

צפייה נעימה!

השאר תגובה